Kult piękna i idealnej sylwetki, jak również świadomość dostępu na wyciągnięcie ręki do wielu rozwiązań z dziedziny chirurgii plastycznej, w tym również medycyny estetycznej powoduje, że kobiety z coraz większym trudem akceptują nieodwracalne zmiany w wyglądzie swojej sylwetki, które w wielu przypadkach są niechcianym następstwem przebytej jednej lub kilku ciąży. Z tego powodu plastyka brzucha po ciąży może stać się jedynym skutecznym rozwiązaniem.

 plastyka brzucha po ciążyplastyka brzucha po ciąży

plastyka brzucha po ciąży kiedy

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zmieniła się samoświadomość pacjentek. Większość zdaje sobie sprawę, że ich wygląd zewnętrzny oraz zakres i wielkość zmian zachodzących w kształcie sylwetki w czasie ciąży nie zależy  wyłącznie od samej genetyki. Naturalnie geny są czynnikiem determinującym pewne zmiany. Nie jest to jedyny czynnik. Czynnikami, które również mogą, ale nie muszą, negatywnie wpływać na pojawienie się niechcianych efektów po ciąży jest niekontrolowane przybieranie wagi spowodowane złą dietą.  Również brak lub nie wystarczająca ilość aktywności fizycznej. Jednym z takich niechcianych efektów po ciąży, z którym czasami trudno się samodzielnie uporać jest wygląd brzucha, który nawet kilka miesięcy po rozwiązaniu wygląda jakby ciąża trwała nadal. Ten stan w sposób znaczący zakłóca uroki macierzyństwa i ma również negatywny wpływ na poczucie kobiecości. Z tego powodu plastyka brzucha po ciąży może pomóc odzyskać ten brzuch który pamięta się jeszcze z czasu przed.

 tylko chirurgia plastyczna może pokonać naturę

Ile z Pań zaraz po rozwiązaniu oczekuje efektu obkurczenia się wiszącej, luźnej skóry brzucha? Zdecydowana większość. Już nadszedł ten moment, żeby wrócić do swojej dawnej sylwetki. I pewnej części się to udaje. Jest też grupa Pacjentek, które pomimo ciężkiej pracy nie są w stanie osiągnąć wymarzonego efektu. Za to codziennie muszą żyć z dużym nadmiarem luźnej skóry brzucha chowanym w spodniach z wysoką talią lub spanxach. Te Pacjentki, zanim zdecydują się na wizytę u specjalisty chirurgii plastycznej, przez wiele miesięcy, czasami kilka lat, poddają się katorżniczym ćwiczeniom. Stosują drakońskie diety. Jest to bardzo zdyscyplinowana i zdeterminowana grupa. Szczupleją, tracą dodatkowe kilogramy. Waga jest w normie. A efekt „ciążowego brzuszka” pozostaje. Pozostaje pomimo ciężkiej pracy.

luźna skóra brzucha i przepuklina

Dlaczego tak się jest? Wynika to z faktu, że nie jest to tylko i wyłącznie nadmiar luźnej skóry brzucha, jest to również przepuklina pępkowa i/lub rozejście się mięśni prostych brzucha. W tym wypadku nawet najcięższe ćwiczenia nie będą w stanie pomóc. Pojawienie się przepukliny pępkowej oraz rozejście się mięśni prostych brzucha może pojawić się już po pierwszej ciąży i nie jest to zależne od naturalnego przebiegu porodu lub od cesarskiego cięcia.

brzuch przypomina niestety ten z okresu zaawansowanej ciąży

O ile jesień i zima jest dla pacjentek do przetrwania, o tyle wiosna oraz  lato w sposób bezwzględny demaskują mankamenty sylwetki. Gwoździem do trumny stają się powtarzające pytania: „Kiedy rozwiązanie?” „Czy ustąpić Pani miejsce? Te pytania, które w innych okolicznościach sprawiłyby przyjemność, wynikają tylko i wyłącznie z faktu, że przy dosyć szczupłej sylwetce widać wyraźnie zarysowany brzuszek, czyli nadmiar luźnej skóry spotęgowany przepukliną brzuszną lub rozejściem mięśni prostych. Najzwyczajniej brzuch przypomina niestety ten z okresu zaawansowanej ciąży. Codzienny widok sylwetki, której pacjentki widzieć nie chcą, powoduje brak poczucia komfortu, kobiecości, własnej seksualności i wiary w siebie a to najgorsze co może kogoś męczyć dzień za dniem. Panie marzą o tym, żeby poczuć się kobietą – tą sprzed ciąży, z płaskim jędrnym brzuchem.

plastyka brzucha po ciąży

Poddanie się tak rozległemu zabiegowi z zakresu chirurgii plastycznej jak plastyka brzucha po ciąży połączona z naprawą chirurgiczną przedniej ściany mięśniowo-powięziowej brzucha powinno być bardzo przemyślaną i świadomie podjętą decyzją. Jest to jedna z najbardziej rozległych i inwazyjnych operacji w chirurgii plastycznej. Przynosi jednak spektakularny efekt – płaski jędrny brzuch. Przed przystąpieniem do zabiegu plastyki brzucha niezbędna jest konsultacja w czasie której rozmawiamy o oczekiwaniach pacjentki, o  koniecznych cięciach, bliznach a także o przewidywanym efekcie oraz okresie rekonwalescencji. Zlecam również wykonanie koniecznych badań.

CM Damiana dr Zoń plastyka brzucha

Operacja może zostać przeprowadzona tylko i wyłącznie w warunkach doskonale wyposażonej sali operacyjnej w znieczuleniu ogólnym wykonanym przez Specjalistę Anestezjologa. Centrum Medyczne DAMIANA jest w pełni przygotowaną placówką medyczną do wykonywania takich zabiegów – zarówno w kontekście personalnym, jak i sprzętowo-lokalowym oraz organizacyjnym.

przebieg operacji plastyki brzucha

Cięcie zostaje poprowadzone w okolicy bikini. Następnie zostaje usunięty nadmiar skóry z rozstępami i ewentualnie, o ile są, blizny po cesarskim cięciu. Następnie zszywa się warstwy powięziowo-mięśniowe, aby przywrócić ich anatomię do okresu z przed ciąży. Dodatkowo, jeśli występuje przepuklina pępkowa (bardzo często), także w czasie operacji jest naprawiana – pępek odzyskuje naturalny wygląd. Optyczny efekt po plastyce brzucha jest natychmiastowy, jednak proces rekonwalescencji wymaga cierpliwości. Wymagany jest pobyt co najmniej 2 dni w warunkach szpitalnych – ze względu na konieczność monitorowania stanu klinicznego oraz podaż odpowiednich leków (m.in. leków przeciwbólowych, przeciwzakrzepowych itd.).

rekonwalescencja po zabiegu plastyki brzucha

Bezpośrednio po operacji zakładany jest jałowy opatrunek i specjalistyczne ubranie uciskająco-modelujące, które trzeba będzie nosić przez minimum 3 miesiące  od wykonania zabiegu. Przez co najmniej miesiąc po zabiegu należy unikać wysiłków fizycznych. Specjalista Chirurg Plastyk po wypisie ze szpitala wydaje szczegółowe zalecenia co do przyjmowania leków, stylu życia, także co do odpowiedniego pielęgnowania wstępnie ran, później blizn pooperacyjnych.

plastyka brzucha obawy

Pomimo, iż jest to jedna z największych i najbardziej rozległych operacji w chirurgii plastycznej, nie należy się jej irracjonalnie obawiać. Wykonana przez sprawnego i doświadczonego chirurga plastyka razem z zespołem anestezjologicznym, po odpowiednim przygotowaniu i kwalifikacji Pacjentki, nie niesie ryzyka ponadprzeciętnego. Okres rekonwalescencji nie jest okresem cierpienia, tylko pewnego dyskomfortu, który minimalizuje się odpowiednimi lekami. Najlepszym momentem na wykonanie tej operacji są chłodniejsze pory roku, gdyż upalna aura może upośledzać gojenie ran, a poza tym noszenie wspomnianego ubrania uciskowego w wysokiej temperaturze nie należy do przyjemności.

plastyka brzucha po ciąży cena

Cena za zabieg plastyki brzucha jest określana w czasie konsultacji. W zależności od stopnia obwisłości, ew. przepukliny brzusznej, blizny po cesarskim cięciu. Więcej cennik.

dr Bartłomiej Zoń plastyka brzucha

specjalista chirurgii plastycznej, specjalista chirurgii ogólnej

Od 2006 r. chirurg plastyk dr Bartłomiej Zoń współpracuje z CM Damiana. Członek zwyczajny Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej (PTChPRiE) oraz International Confederation for Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery (IPRAS).

dr Bartłomiej Zoń

 

Dr Bartłomiej Zoń art. w magazynie CM Damiana Plastyka brzucha po ciąży.” Nr 32 3/2017

plastyka brzucha

SKÓRA PO DUŻEJ UTRACIE WAGI.

skóra po dużej utracie wagi