tkanka tłuszczowa i odejmij wymodeluj

Published by chirurg plastyk on

własna tkanka tłuszczowa naturalny wypełniacz

Przeszczep tkanki tłuszczowej, przeszczep tłuszczu (fat transfer). Naturalny sposób na wymodelowanie sylwetki. Reconturing ciała   odjęcie nadmiaru “tłuszczu” w obszarze w którym nie chcesz go mieć i  uwypuklenie nim innego obszaru. Najcześciej nadmiar tłuszczu odejmuje się z brzucha, ud, pośladków czy lędźwi. Odpowiednio przygotowany pozwala  uwypuklić i wymodelować  np. usta, policzki lub odświeżyć owal twarzy. Podsumowując jest to zabieg dla wszystkich, którzy chcą przywrócić lub dodać objętości w obszarze twarzy, ust lub np. pośladków. Zabieg tkanka tłuszczowa odejmij i wymodeluj staje się ze względu na swój charakter i związane z jego przeprowadzeniem satysfakcjonujące rezultaty coraz popularniejszy.

czy przeszczep tkanki tłuszczowej jest zabiegiem inwazyjnym?

Twoja własna tkanka tłuszczowa jest dla ciebie naturalnym wypełniaczem. Jej przeszczep nie niesie ryzyka odrzucenia przeszczepu i reakcji alergicznych. W związku z tym zabieg przeszczepu tkanki tłuszczowej jest zabiegiem małoinwazyjnym. Nie wymaga użycia np. w przypadku powiększenia piersi –  implantów. Piersi możesz wymodelować własnym tłuszczem jednocześnie zwiększając ich objętość. Transfer tłuszczu jest również idealną opowiedzą na uzupełnienie deficytu tkanek miękkich. Ich ubytek może być pokłosiem nieuniknionego procesu starzenia i jako zabieg mało inwazyjny nie obciąża organizmu w sposób radykalny.

tkanka tłuszczowa odejmij i wymodeluj

Lipofilling jest również idealny jako zabieg uzupełniający w połączeniu z klasycznym liftingiem twarzy.  Chirurgiczny lifting w przypadku dużych obwisłości skóry twarzy i szyi jest najlepszym rozwiązaniem. Przynosi fenomenalny, ale zarazem naturalny efekt i do tego długofalowy. U Pacjentów z bardzo dużą obwisłością policzków, obwisłością skóry twarzy i szyi najlepszym rozwiązaniem jest lifting z jednoczesnym przywróceniem objętości niektórych obszarów, czyli lipofillingiem. Proszę nie mylić pojęcia “obwisłości” z pojęciem “braku uwypuklenia” – w tym drugim przypadku wystarczy sam lipofilling bez konieczności liftingu.

Najmniejsza objętość odessanej i odpowiednio spreparowanej do podania tkanki tłuszczowej nadaje się do uzupełniania konturów twarzy, ust i policzków. Następnie większą ilość pobranej tkanki tłuszczowej można przeznaczyć na modelowanie i powiększenie biustu. Pośladki również można wymodelować poprzez odessanie tkanki tłuszczowej z jednej części ciała i podanie jej w celu wymodelowania lub powiększenia pośladków.

Naturalnie należy pamiętać, że przy dużych obwisłościach np. skóry twarzy, piersi i pośladków transfer tkanki tłuszczowej nie będzie dobrym rozwiązaniem. W ww. przypadkach konieczne może być jedynie uzupełnieniem bardziej inwazyjnych procedur. I tu właśnie konieczne jest wprawne oko chirurga plastyka oraz odpowiedni wywiad z Pacjentem.

implanty policzkowe | implanty twarzowe

lipofilling powiększanie piersi tłuszczem

plastyka brodawek

error: www.chirurgplastyk.pl