Którego chirurga plastyka wybrać?

Published by chirurg plastyk on

jak dokonać wyboru chirurga plastyka

Którego chirurga plastyka wybrać? W którym miejscu wykonać zabieg lub operację z zakresu chirurgii plastycznej. Ja patrzę przez pryzmat mojej dziedziny, czyli chirurgii plastycznej. Współcześnie wygląd zewnętrzny staje się coraz bardziej istotny. Coraz częściej dążymy do “ideału”, którego osiągnięcie ma podnieść prestiż społeczny. Ma mieć również znaczący wpływ na rozwój  kariery i ma spowodować większe zainteresowanie osób trzecich. Czy rzeczywiście tak jest? Prawdopodobnie tak. A przynajmniej jest to jeden z czynników, który pozwala nam bardziej komfortowo żyć samym ze sobą. Jest jeszcze coś takiego jak nasza osobowość, która wg. mnie ma ogromny wpływ na wszystkie wyżej wymienione rzeczy. Często o niej zapominamy, kierując się tylko wyglądem zewnętrznym. Naturalnie jest on istotny a pewne jego niedoskonałości mogą rodzić w nas masę kompleksów. Nigdy jednak nie zapominajmy, że niezależnie od tego co w sobie zmienimy zawsze będziemy sobą.

zanim zaczniesz się zastanawiać nad wyborem chirurga plastyka

Zanim  zaczniesz się zastanawiać nad wyborem chirurga plastyka i kliniki odpowiedz sobie w pierwszej kolejności na kilka pytań. Czy aktywność fizyczna lub odpowiednio dobrana dieta nie są w stanie zniwelować Twojego problemu? Czy chcesz poddać się operacji dla siebie czy pod wpływem osób trzecich i ich oczekiwań?  Czy chcesz poddać się operacji plastycznej dla siebie? Jeżeli uczciwie odpowiesz sobie na te pytania wizyta u chirurga plastyka oraz chirurgia plastyczna mogą pomóc w rozwiązaniu  problemu. Wtedy decydując się na ten krok warto skorzystać z pomocy najlepszych specjalistów. Zadbane ciało oraz atrakcyjny wygląd to efekt pracy nad kondycją oraz systematyką codziennych pielęgnacyjnych rytuałów. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie przezwyciężyć naturę. Katorżnicze ćwiczenia, diety, stosowanie specjalistycznych kosmetyków – wszystkie te rzeczy z czasem mogą wręcz zdemotywować nie przynosząc efektu, którego oczekujesz.

wymiar estetyczny i psychiczny operacji plastycznych

Warto podkreślić, że chirurgia plastyczna to nie tylko odpowiedź na potrzebę doskonalenia swojego ciała pod własną czy narzuconą wizję piękna. Dla dużej grupy pacjentów dobrze przeprowadzona operacja lub zabieg, który przynosi korzystny wizualny efekt zapewnia im normalne i komfortowe życie. Odstające uszy, garbaty nos czy zmiany zachodzące na ciele np. wskutek ciąży często obniżają pewność siebie. Obniżają również poczucie atrakcyjności i rodzą liczne kompleksy. Dlatego poza wymiarem estetycznym warto mówić w przypadku operacji plastycznych o ich istotnym wymiarze psychicznym. W momencie kiedy podejmiesz decyzję o operacji pytanie: “Którego chirurga plastyka wybrać?”-staje się zasadne.

na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze chirurga plastyka?

Zweryfikuj, czy chirurg plastyk specjalizuje się w zabiegu, któremu chcesz się poddać. Godne zaufania są te miejsca, które mogą pochwalić się wyjątkowo długim stażem działalności. Pomimo rosnącej konkurencji, zmieniających się trendów i specyfiki rynku. Istotną kwestią jest personel Kliniki. Istotne jest czy na stronie internetowej możemy zapoznać się z doświadczeniem i kwalifikacjami chirurgów plastyków. Finalnie warto, umówić się na wstępną rozmowę ze specjalistą chirurgii plastycznej. Realny, rzeczywisty kontakt pozwoli ci uzyskać odpowiedzi na wszelkiego rodzaju wątpliwości. Będziesz mieć możliwość przekonania się o profesjonalizmie i doświadczeniu. Zwróć uwagę, czy chirurg przeprowadzi z Tobą pełen wywiad lekarski i poinformuje Cię o rekonwalescencji po zabiegu oraz możliwych powikłaniach. Rzetelni i precyzyjni, ale przy tym empatyczni pracownicy to również kluczowy element świadczący o standardach pracy danej Kliniki. Pytaj pytaj i pytaj…

którego  chirurga plastyka wybrać

Kiedy zdecydujesz się na wizytę u chirurga plastyka prawdopodobnie staniesz przed dylematem komu zaufać? Do kogo umówić się na konsultacje?  W kwestii chirurgii plastycznej klinika oraz działający w niej personel powinien przede wszystkim pozwolić Ci poczuć się maksymalnie komfortowo. Chirurg plastyk musi zdobyć twoje zaufanie. Musi między Wami powstać nić porozumienia. Naturalnie kwalifikacje i doświadczenie to warunek konieczny.  Ty musisz poczuć ze swoim chirurgiem “chemię”. Tu nie ma miejsca na brak pewności i zaufania. Konsultacje są właśnie tym momentem, kiedy możesz się przekonać czy chirurg plastyk zdobędzie twoje zaufanie. To jest moment kiedy należy pytać o wszystko, zdobywać masę informacji. Po to  aby jako przyszły pacjent móc się poczuć bezpiecznie i komfortowo. Musisz ufać swojemu lekarzowi. Jeżeli poczujesz potrzebę poproś o pokazanie Kliniki również od tej drugiej strony. Poznaj Zespół. Podsumowując którego chirurga plastyka wybrać? Profesjonalistę z wiedzą popartą bogatym doświadczeniem i indywidualne podejściem do pacjenta.

dr Bartłomiej Zoń

 

ZABIEGI CHIRURGII PLASTYCZNEJ