Jeżeli jesteś niezadowolona z kształtu lub wielkości biustu, możesz rozważyć poddanie się zabiegom przywracającym, lub nadającym im oczekiwany wygląd. Chirurg plastyk będzie dla Ciebie wsparciem w drodze do osiągnięcia oczekiwanego wyglądu piersi. Wykonywane przez dr Zonia operacje z zakresu chirurgii plastycznej piersi pokazują, że każda  z Was może mieć taki biust, o jakim marzy i dzięki temu czuć się kobieco i atrakcyjnie. Piersi można podnieść w przypadku obwisłości, nadać im inny kształt, usunąć asymetrię oraz zwiększyć ich objętość. Cel ten możesz osiągnąć, rozważając poddanie się jednej z poniższych procedur wykonywanych przez chirurga plastycznego dr Zonia. Pamiętaj, że oczekiwania kobiet względem zmiany wielkości lub kształtu piersi są bardzo indywidualne. Jednym zależy na radykalnej zmianie rozmiaru biustu, innym na usunięciu asymetrii a jeszcze innym np. tylko na wypełnieniu górnego pola piersi. Doświadczony chirurg plastyk przedstawi ci wszystkie możliwe rozwiązania, które przyniosą oczekiwany przez Ciebie efekt. Nadal jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest powiększanie piersi implantami. Jednak warto również poznać inne możliwości.

Delikatne powiększanie piersi z zastosowaniem kwasu hialuronowego.

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie produkowaną przez skórę.  Charakteryzuje się silnymi właściwościami przyciągania cząsteczek wody, przez co jest odpowiedzialny za nawilżenie i elastyczność tkanek. Większość z Was kwas hialuronowy kojarzy z zabiegami odmładzającymi. Używany jest jednak również jako wypełniacz ust, lub właśnie piersi. Powiększanie biustu kwasem hialuronowym polega na wprowadzeniu w obszarze zabiegowym cienkiej kaniuli, którą podaje się preparat na bazie kwasu hialuronowego.  Zabieg wykonuje się w znieczuleniu dożylnym + miejscowym. Procedura trwa ok. 1h i pozwala na powrót do aktywności w ciągu kilku dni po jej wykonaniu. Efekt widoczny jest już po 1 zabiegu i utrzymuje się zwykle od 6-18 miesięcy. Technikę tą charakteryzują jednak pewne ograniczenia. Przy jej użyciu możliwe jest powiększanie biustu najwyżej o jeden rozmiar. Istnieje ryzyko odrzucenia wypełniacza, lub wystąpienia reakcji alergicznej po jego użyciu. Preparat z kwasem hialuronowym może stwarzać trudność w interpretacji badania USG piersi czy mammografii.

Powiększanie i modelowanie biustu tłuszczem, czyli lipofilling. 

Jeszcze inaczej nazywany lipotransferem. W przeciwieństwie do powiększania piersi implantami jest techniką  powiększania biustu z zastosowaniem tłuszczu pobranego od pacjenta z innej okolicy ciała. Dużą zaletą takiego wypełniacza jest jego biokompatybilność, dzięki której procedura właściwie nie jest obarczona ryzykiem powikłań spowodowanych odrzuceniem wszczepu czy reakcją alergiczną. Jednorazowy zabieg umożliwia powiększanie biustu o jeden rozmiar.  Po upływie ok. 6-12 miesięcy, a więc wgojeniu i ponownym unaczynieniu przeszczepionej tkanki, powiększanie piersi tkanką tłuszczową można powtórzyć. Ogromną zaletą tej metody jest też odżywienie skóry piersi, a także możliwość jednoczasowego wymodelowania wybranej partii ciała, np. ud, boczków lub pleców. Zabieg  łączący w sobie dwie procedury liposukcję oraz lipofilling jest zabiegiem dłuższym niż procedura z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Trwa 1-3 godzin, a okres rekonwalescencji wynosi od 3-4 tygodni do nieraz kilku miesięcy (czasem pozostają dłużej wchłaniające się krwiaki, które, paradoksalnie, w efekcie końcowym dają jeszcze lepszy wynik zabiegu).  Efekt zabiegu potrafi być trwały.

powiększanie piersi implantami.

Jednak żadna z wcześniej opisanych metod nie przyniesie tak spektakularnego efektu, jak zastosowanie implantów piersiowych. Zabieg polega na wszczepieniu najwyższej jakości wkładek silikonowych. I tu współczesna chirurgia plastyczna oferuje pełen wachlarz możliwości. Na amerykańskim i europejskim rynku istnieje wiele implantów piersiowych, różniących się od siebie m. in. kształtem, rodzajem wypełnienia, profilem oraz innymi czynnikami. Każda kandydatka do zabiegu powiększania piersi traktowana jest indywidualnie. To oraz doświadczenie dr Zonia, który wykona odpowiednie pomiary w odniesieniu do budowy anatomicznej pacjentki, z uwzględnieniem jej oczekiwań odnośnie docelowego wyglądu piersi, pozwala na zaproponowanie właściwie dobranego implantu. Należy np. uwzględnić, że dwa implanty o tej samej objętości mogą mieć zupełnie inne kształty, co docelowo nada piersiom inny kształt. Z drugiej strony, różny kształt piersi i budowa anatomiczna, wymusza konieczność dobrania implantu o innym kształcie, nawet przy zachowaniu podobnej objętości.

Jeżeli marzysz o większym biuście, chcesz poprawić jego kształt skontaktuj się z dr Bartłomiejem Zoniem.