lifting nieoperacyjny a chirurgia plastyczna

Ostatnio miałem okazję uczestniczyć w spotkaniu. Spotkanie dot. nici liftingujących jednej z najbardziej renomowanych firm na  rynku. Lifting nieoperacyjny jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej. Spotkanie ciekawe poprowadzone przez dr Paola Rosalba Russo.  W moim przypadku o tyle ciekawe, że kolejny raz miałem możliwość skonfrontować swoją wiedzę, obserwacje i doświadczenie z ekspertem ze strony dystrybutora nici liftingujących. Tego samego wieczoru jedna z bliskich mi osób zadała pytanie wprost: Dlaczego uczestniczysz w szkoleniach z tego samego co już wiesz i wykonujesz? Nie żal ci czasu? Chwila ciszy. Myślę intensywnie i cóż sprawa wygląda tak.

szanując siebie i swoich Pacjentów chirurg plastyk musi cały czas się rozwijać

Nie żal mi czasu jeżeli mam możliwość uczestniczenia w warsztatach i szkoleniach. Nawet jeżeli nie dotyczą one zaawansowanych technik chirurgicznych. Zawodowi muzycy również ćwiczą, przy każdej nadarzającej się okazji niezależnie od tego, że znają utwór. Dążenie do perfekcji wymaga ciągłego rozwoju. W moim przypadku nie jest istotne, czy mówimy o liftingu twarzy chirurgicznym czy nieoperacyjnym. Wszystko można źle wykonać. Tu nie ma taryfy ulgowej. Warsztat, szkolenie, sympozjum lub konferencja to właśnie to miejsce kiedy na spokojnie można podyskutować, poznać opinię i doświadczenie ekspertów, innych doświadczonych chirurgów, zdobyć nowy know how, spojrzeć na zagadnienie z innej perspektywy, zweryfikować swoje obserwacje.

nici liftingujące są coraz bardziej popularnie, jak również coraz bardziej dostępne cenowo dla Pacjentów

Jako metoda na bezoperacyjny lifting twarzy, szyi i podbródka znalazły swoje miejsce na rynku. Zdobyły jednocześnie pełne uznanie w oczach Pacjentek i Pacjentów, którzy nie wymagają jeszcze chirurgicznego liftingu twarzy i szyi, lub nie chcą poddać się tak radykalnej operacji. Lifting nieoperacyjny przynosi natychmiastowy i naturalny efekt. Naturalny o ile jest dobrze wykonany i o ile Pacjent kwalifikuje się do tego zabiegu. A na to czy tak jest składa się kilka elementów, rozpoczynając od kwalifikacji stopnia obwisłości, lub zniszczenia skóry, budowy anatomicznej twarzy, poprzez dobranie rodzaju nici a kończąc na perfekcyjnym ich zaimplementowaniu.

Na polskim rynku dostępnych jest kilka rodzajów nici liftingujących: rozpuszczalnych, nierozpuszczalnych, cienkich i grubszych, różniących się również zastosowaną technologią i sposobem implementacji. Teoretycznie łączy je jedno: wszystkie przyczyniają się do poprawy napięcia i elastyczności skóry.

to, które nici wybrać?

I tu właśnie oprócz wiedzy pojawia się to „coś” co musi mieć dobry chirurg plastyk, czyli wyobraźnia oparta o zdobyte doświadczenie, szersze spojrzenie i kreatywność. My wiemy, mamy ten zmysł, niejako „czujemy” materiał lub technikę operacji i właśnie to pozwala nam podjąć decyzję, co dla Pacjenta będzie najlepsze. Co przyniesie najlepszy efekt. I dot. to zarówno inwazyjnych jak i nieinwazyjnych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Pamiętajmy, że metody nieinwazyjne to czasy najnowsze i powstały w oparciu o wnioski wyciągnięte z operacji chirurgicznych. W tym zakresie tylko wykwalifikowani chirurdzy plastycy mają pełną wiedzę. To nie jest tylko i wyłącznie mechaniczna czynność. To medycyna a tu wszystko może wydarzyć niezależnie od procedury, której podda się Pacjent.

niby nic się nie zmieniło a jednak coś

Pacjenci po nieoperacyjnym liftingu często opowiadają, że osoby z ich otoczenia bacznie im się przyglądają, widzą jakąś zmianę, ale nie są w stanie ocenić co się zmieniło. W efekcie dowiadują się osób trzecich, że wyglądają na wypoczętych i zrelaksowanych. Odzyskali blask. Wyglądają na szczęśliwych – i o to właśnie chodzi. A tu doświadczenie i wyobraźnia wsparta wiedzą jest równie ważna jak przy chirurgicznych procedurach. Wszystko można wykonać źle. Pokora i rozwój, ciągły rozwój to droga do bycia chirurgiem plastykiem, dlatego nie jest mi żal czasu na warsztaty i szkolenia w odpowiedzi mojej bliskiej osobie.

 

Zobacz również:

MEDYCYNA ESTETYCZNA

TWÓJ CEL