osocze bogatopłytkowe odnowa komórkowa skóry

Published by chirurg plastyk on

autologiczna odnowa komórkowa skóry

Zastosowanie najnowocześniejszych technologii w medycynie estetycznej pozwala na użycie osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjenta w celu biostymulacji skóry. Jest to o tyle ważne, że wreszcie w praktyce nasza skóra ma możliwość silnie się odżywić. Uaktywnienie tego procesu jest możliwe właśnie dzięki autologicznej odnowie. Regeneracji komórek, która odbywa się poprzez poddanie ich na działanie własnych czynników wzrostu oraz komórek macierzystych.

przebieg zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego

Zostaje pobrana niewielka ilość krwi od Pacjenta, który poddaje się zabiegowi z użyciem osocza bogatopłytkowego, zwanego również potocznie wampirzym liftingiem lub plazma liftem. Krew zostaje pobrana do specjalistycznych próbówek, które następnie poddaje się odwirowaniu, dzięki któremu płytki krwi zostają skoncentrowane w jednej z warstw osocza. Następnie odseparowane płytki krwi łączy się z profesjonalnym odczynnikiem. Jego zadaniem jest aktywowanie czynników wzrostu płytek krwi. Całość przygotowanego preparatu poprzez serię nakłuć podaje się bezpośrednio w skórę właściwą.

cel serii zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego

Seria zabiegów z wykorzystaniem własnego osocza bogatopłytkowego ma za zadanie stymulować komórki macierzyste w celu regeneracji. Z jednej strony komórki zaczynają się namnażać, a z drugiej aktywowany zostaje proces stymulacji fibroblastów. Dzięki temu rozpoczyna się proces produkcji tzw. “nowego kolagenu”, który ma nieoceniony wpływ na regenerację skóry, poprawę stopnia jej nawilżenia, napięcia, a co jest z tym ściśle związane, znacznego odmłodzenia wyglądu skóry poprzez wygładzenie lub redukcję zmarszczek i bruzd.

wykorzystanie osocza bogatopłytkowego

Nie należy zapominać, że oprócz rewitalizacji i regeneracji skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni, jak również innych obszarów ciała w zależności od wskazań, redukcji drobnych zmarszczek, zabieg z użyciem komórek macierzystych przynosi bardzo dobre rezultaty w leczeniu łysienia i wypadania włosów oraz w leczeniu blizn potrądzikowych. Jest również bardzo efektywny we wspieraniu procesów gojenia się ran pozabiegowych.

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego przynoszą jeszcze efektywniejsze rezultaty w połączeniu z terapią naprzemienną z zabiegami mezoterapii. Pacjentki poddają się serii uderzeniowej zabiegów a następnie pojawiają się na tzw. zabiegi przypominające, które wykonuje się mniej więcej raz na pół roku w celu utrzymania i amplifikacji efektu.

kolagen

mezoterapia

error: www.chirurgplastyk.pl