Jedna z najczęściej wyszukiwanych fraz związanych z zabiegiem powiększania piersi to „powiększanie piersi cena”. Jest to podejście całkowicie naturalne. Szczególnie, że procedura nie jest refundowana. W związku z tym normalną czynnością jest zrobienie researchu rynku i oszacowanie widełek cenowych nie tylko operacji powiększania piersi, ale również pozostałych procedur chirurgii plastycznej, np. korekcji wyglądu nosa lub plastyki brzucha.

Ile kosztuje powiększanie biustu?

Na początku zwróć uwagę, że cena powiększania piersi, to nie tylko koszt implantów piersiowych. „Powiększanie piersi cena” – to nie tylko kilka godzin pracy chirurga plastycznego i hospitalizacja. Na ogólny koszt zabiegu ma wpływ wiele innych czynników, zarówno mierzalnych, jak i niemierzalnych. Do tych, które można łatwo oszacować w ramach kosztów związanych z zabiegiem, oprócz implantów piersiowych i materiałów związanych z wykonaniem operacji, godzin pracy chirurga plastyka, należy dodać również  koszty związane z zatrudnieniem pozostałych członków Zespołu Chirurgicznego. Bez nich operacja nie byłaby możliwa do przeprowadzenia tj. Anestezjologa, Pielęgniarki Anestezjologicznej, Pielęgniarki Instrumentariuszki, Pielęgniarki Dyżurnej, czy Asysty. Koszty znieczulenia i kontroli pooperacyjnych. Do tego dochodzą miesięczne stałe koszty utrzymania Kliniki, w tym recepcji wraz Salą Operacyjną, które nie są związane z ilością wykonanych operacji, a w ramach utrzymania odpowiednich standardów i zapewnienia należytego bezpieczeństwa Pacjentom, muszą być stale ponoszone. Koszty obowiązkowych przeglądów np. sprzętów, koszty ponoszone z wymaganymi badaniami i posiewami przez instytucje nadzorujące, koszty pralni, w tym certyfikowanej pralni medycznej, wywozu nieczystości medycznych czy gazów anestezjologicznych to czubek góry lodowej kosztów, które dla Pacjentów mają prawo być niewidoczne, ale w odniesieniu do powyższego jednak są i są ponoszone dla ich bezpieczeństwa.

Powiększanie piersi cena a niemierzalne koszty operacji.

To koszty, które dla pacjentów często są nieistotne, a jednak powinny być ważne. Świadomi pacjenci, których jest coraz więcej, zdają sobie sprawę, że do tych kosztów należy „chirurg plastyk” z wymaganymi kwalifikacjami. Taki chirurg, który jest w stanie przeprowadzić zabieg profesjonalnie i minimalizując ryzyka związane z operacją. To tzw. „nabita ręka” chirurga plastycznego, jego doświadczenie, cały know how, kilkanaście lat nauki i praktyki. Wieczne podnoszenie kwalifikacji i dalszy rozwój umiejętności. To dostęp do odpowiednich szkoleń i literatury medycznej. To opanowanie, cierpliwość i całkowite poczucie odpowiedzialności za Pacjenta. Należyte przygotowanie do operacji i nie rozmijanie się ze sztuką lekarską. To również ogromne napięcie i stres towarzyszący każdemu odpowiedzialnemu chirurgowi plastycznemu. 

Cena operacji powiększenia piersi

Obecnie cześć Pacjentów pomija i wręcz minimalizuje wiedzę oraz doświadczenie lekarza. Bez wątpienia nie biorą pod uwagę, tego, że jest to praca na tzw. żywym organizmie, a jej rezultaty są widoczne.  W związku z powyższym wyszukując frazę powiększanie piersi cena zwróć uwagę, czy cena nie odbiegają znacząco od pewnej średniej. Jeżeli tak, to w 100%, albo klinika, albo chirurg, albo jedno i drugie nie spełniają wymaganych kryteriów. Zresztą, w ramach własnego doświadczenia, widzę, jak często zjawiają się u mnie pacjenci, u których konieczne jest przeprowadzenie reoperacji. I jak to się mówi „mądry Polak po szkodzie”, w 70% nie warunki, w których byli operowani, a wiedza chirurga plastyka i zaniedbania w sztuce lekarskiej były przyczyną niezadowolenia z rezultatu operacji. 

Dr Bartłomiej Zoń plastyka piersi

W związku z tym, zbyt małe piersi, obwisły biust, asymetria piersi często stają się źródłem wielu kompleksów. Z tego powodu coraz więcej kobiet  decyduje się na zabieg  powiększania piersi implantami – powiększanie piersi Warszawa. Powiększanie piersi jest jedną z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych w naszym kraju. Rownież światowe statystyki, wskazują na to, że coraz więcej kobiet się poddaje tej operacji. Zbyt małe lub zbyt obwisłe piersi są przyczyną obniżonej samooceny oraz szeregu innych kompleksów. Decyzja o wykonaniu tego zabiegu powinna być  skonsultowana z doświadczonym chirurgiem plastykiem, który spełnia również wszystkie kryteria formalne i korzysta z materiałów najwyższej jakości. W związku z tym jeżeli nie tylko cena operacji powiększanie piersi ma dla Ciebie znaczenie i poważnie rozważasz zabieg skontaktuj się ze mną.  Jest doświadczonym chirurgiem plastycznym i mogę pochwalić się  rezultatami wykonanych operacji.

Chirurgia Estetyczna