plastyka brodawek | Warszawa Mokotów
Plastyka brodawek pozwala chirurgowi plastycznemu na korekcję wciągniętych brodawek sutkowych, zmniejszenie ich lub zmniejszenie zarówno brodawek oraz otoczek sutkowych. Modelowanie brodawek sutkowych, które są nadmiernie wciągnięte, zbyt wypukłe czy dla odmiany zbyt duże jest popularnym, małoinwazyjnym zabiegiem chirurgii estetycznej. Nie zakłóca codziennego funkcjonowania.
korekta kształtu – zmniejszenie brodawek sutkowych
Plastyka dużych otoczek brodawkowych, duże brodawki sutkowe, nadmierne rozciągnięcie brodawek. Wyciągnięcie brodawek może być uwarunkowane genetycznie, związane ze zmianami hormonalnymi, lub następstwem karmieniem dziecka piersią. Długotrwałe ssanie brodawek przez niemowlę może prowadzić do przerostu brodawek, czyli powiększenia ich średnicy i znacznego wydłużenia. Niekiedy defektowi temu towarzyszy również powiększenie średnicy otoczek. Dotyczy to zwłaszcza pacjentek obdarzonych dużymi piersiami. Zabieg w zależności od potrzeby polega na skróceniu (zmniejszeniu) brodawek ewentualnie zmniejszeniu ich średnicy lub/i zmniejszeniu średnicy otoczek. Wynik zabiegu jest trwały.
Poniżej zdjęcia piersi ze zmniejszonymi otoczkami jedynie 7 dni po zabiegu i miesiąc po plastyce otoczek. W tym przypadku zabieg ich zmniejszenia nadał idealne proporcje i i optycznie podniósł piersi.
wyciągnięta brodawka sutkowa
Ważnym problemem estetycznym, z którym zmagają się niektóre Panie są nadmiernie wyciągnięte brodawki sutkowe. Wymagają one prostego zabiegu skrócenia. Zazwyczaj zabieg ten jest związany z usunięciem pierścieniowatego fragmentu skóry u podstawy brodawki. Następnie brzegi zostają zbliżone za pomocą delikatnych szwów.
wciągnięta brodawka sutkowa, brodawka wklęsła lub zapadnięta
Wciągnięte brodawki to nie tylko defekt estetyczny. Mogą zaburzać funkcjonowanie piersi w zakresie karmienia. Wciągnięcie brodawek jest spowodowane istnieniem zbyt krótkich przewodów mlecznych (tj. kanalików wyprowadzających wydzielinę gruczołów mlecznych). Skróceniu przewodów towarzyszy ponadto zwłóknienie otaczających je tkanek w obrębie brodawki i pod nią. Obydwa wymienione czynniki prowadzą do tego, że brodawka ma niewłaściwą projekcję tj. w niewystarczającym stopniu wystaje ponad otoczkę lub jest wręcz wciągnięta pod jej powierzchnię. Wskazany w tym przypadku jest zabieg wydłużenia struktur więzadłowych wokół przewodów mlecznych. Zabieg ten polega na uwolnieniu przewodów wyprowadzających w obrębie brodawki ze zwłókniałych tkanek, ich wydłużeniu lub jeżeli to nie możliwe przecięciu oraz odtworzeniu wypukłości brodawki i zabezpieczeniu jej przed ponownym wciągnięciem.
Plastyka brodawek jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym. Trwa w zależności od procedury od 30 min. do 2 h. Zdjęcie szwów po 5-7 dniach. Zalecana jest też wizyta kontrolna po miesiącu.
plastyka wciągniętych i zagłobionych brodawek sutkowych.
Wada wrodzona, która deformuje nawet najładniejsze piersi. Stosując najnowszą technikę operacyjną, można przywrócić normalny wygląd piersi, co ważne, istnieje bardzo duża szansa na zachowanie czucia w brodawkach i zdolność karmienia piersią. Zabieg w bardzo małym polu operacyjnym, ale bardzo finezyjny, pozostawiający minimalne, praktycznie niewidoczne blizny.
Wklęsłe i zagłobione brodawki – na dolnym zdjęciu 7 dni po zabiegu:
Plastykę brodawek można połączyć z zabiegiem podniesienia piersi lub redukcji wielkości biustu.