krótsze nacięcie mniejsza blizna w operacji powiększania piersi

To tylko jedna z zalet wkładania implantów z użyciem Tunelu Kellera (Keller Funnel™). Do pozostałych należy również:

  • zmniejszenie filmu biologicznego,
  • skrócenie czasu zabiegu i znieczulenia,
  • ograniczenie ryzyka powstania torebki włóknistej wokół implantu,
  • łagodniejszy proces rekonwalescencji
  • możliwe jest wykonanie krótszego nacięcia co w konsekwencji oznacza mniejszą bliznę po operacji powiększania piersi implantami.

powiększenie piersi z użyciem Tunelu Kellera

Powiększanie piersi z użyciem Tunelu Kellera (Keller Funnel™) umożliwia wszczepianie wszystkich rodzajów implantów piersi, łydek i pośladków z żelu silikonowego metodą bezkontaktową (technika No-Touch). Stosując technikę bezdotykowego zakładania implantów, chirurg plastyk nie ma bezpośredniej styczności z implantem  i jednocześnie implanty nie podrażniają tkanek w czasie procesu umieszczania ich w odpowiednim miejscu. Powiększenie piersi z użyciem Tunelu Kellera umożliwia implementację przez mniejsze nacięcie zrówno w fałdzie podpiersiowym jak i wokół otoczki, co zdecydowanie wpływa korzystnie na wygląd blizny oraz zmniejsza stan zapalny związany z samą operacją, co znakomicie przyspiesza proces rekonwalescencji.

krótsze nacięcia przy umieszczeniu implantów

Tunel Kellera ™ umożliwia wykonanie krótszego nacięcia. Implanty piersi są wstępnie wypełnione, im większy implant, tym większe jest nacięcie. Ta metoda pozwala na umieszczenie silikonowych implantów piersi przez mniejsze nacięcia, niż byłoby to możliwe bez tunelu co oznacza mniejszą bliznę w fałdzie podpiersiowym, lub wokół otoczki. Implant niejako gładko i elastycznie wślizguje się na swoje docelowe miejsce. Jednocześnie pewniejsze umieszczenie implantu w kieszeni zmniejsza ryzyko jego rotacji.

łagodniejszy proces rekonwalescencji z zastosowaniem Tunelu Kellera

Niezależnie od jałowości pomieszczenia operacyjnego jak również samego chirurga plastyka zawsze istnieje ryzyko dostania się bakterii na powłoce implantu, zwłaszcza gdy implant piersi jest wkładany do loży przez nacięcie skórne. Może to wygenerować silniejszy stan zapalny pooperacyjny, który zmniejsza poczucie komfortu w procesie rekonwalescencji i zwiększa ryzyko powstawania torebek. Użycie tej technologii zdecydowanie zmniesza ryzyko powstania torebek i jednocześnie co jest bardzo istotne dla Pacjentek łagodzi proces rekonwalescencji.

powiększanie piersi

operacje plastyczne piersi