Facelifting ratunkiem dla dużej obwisłości skóry twarzy.

Published by Izabela Bogucka on

Lifting twarzy szyi, lub inaczej facelifting

Lifting to zabieg, którego głównym celem jest odmłodzenie i odświeżenie wyglądu tych obszarów, lub każdego z osobna. Z upływającym czasem starzeje się nie tylko skóra twarzy i szyi, ale również pozostałe tkanki. Mięśnie tracą swoje napięcie, zanika tkanka tłuszczowa. Skóra twarzy i szyi wyraźnie wiotczeje i opada. Wszystkie te zmiany wynikające z nieubłaganego upływu czasu powodują pogłębienie się bruzd nosowo-wargowych, pojawienie się tzw. „chomiczków” i zanik lub utratę właściwych proporcji policzków, oraz pojawienie się na twarzy tzw. głębokich zmarszczek. Twarz zaczyna wyglądać na wiecznie zmęczoną i zdecydowanie starszą. Wpływ na ten stan rzeczy ma wiele czynników zaczynając od genetyki, trybu życia, odżywiania, ilości snu, właściwego dbania o skórę z po aż po czynnik koronny, o którym wspomniałem wcześniej, czyli upływający czas.

Chirurgiczny lifting twarzy to naturalny efek na lata.

O ile zabiegi z rodziny medycyny estetycznej takie jak: mezoterapia, zabiegi z osocza bogatopłytkowego, lub nici liftingujące wykonywane na pewnym etapie mają działanie profilaktyczne, odżywiające i mające na celu opóźnienie procesu starzenia, lub zniwelowanie jego lekkich niechcianych efektów, jak płytkie zmarszczki, szara i sucha skóra o tyle w niektórych przypadkach już u pacjentek między 45 a 55 rokiem, życia nie przynoszą  one upragnionych rezultatów. Z tego powodu chirurgiczny lifting twarzy i szyi, który dobrze wykonany pozwala uzyskać w pełni naturalny i nie a mimiczny wygląd twarzy ponownie święci triumfy.  Dzięki tej metodzie w sposób spektakularny możemy usunąć głębokie zmarszczki, obwisłe policzki, wiszącą skórę szyi podczas jednej ingerencji chirurgicznej, i  co najważniejsze wyraźny efekt  faceliftingu utrzymuje się od kilku do kilkunastu lat. Wbrew pozorom metody chirurgiczne wykonane w odpowiednim momencie takie właśnie jak chirurgiczny lifting twarzy pomimo tego, że wymagają od pacjenta więcej cierpliwości i są bardziej inwazyjne przynoszą zdecydowanie korzystniejsze rezultaty i to na całe lata.

Chirurgiczny lifting twarzy i szyi kontra zabiegi medycyny estetycznej.

Mitem jest stwierdzenie, że efekt klasycznego, chirurgicznego faceliftingu  to tzw. „twarz Jockera”. Po wielkim bumie na tzw. nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej, takie jak wypełniacze, kwasy, nici, lasery już na przykładzie 45-55 letnich kobiet, jak również kobiet w przedziale wieku 35-45 lat wyraźnie możemy zaobserwować co to jest  efekt sztucznej maski na twarzy, pękające w szwach policzki i usta. Pytanie brzmi co będzie z tymi twarzami działo się za kilka lat?

Coraz częściej okazuje się, że stosując zabiegi z zakresu samej medycyny estetycznej Pacjenci nie są zadowoleni z rezultatów. Skóra twarzy i szyi  nadal w stopniu wyraźnym pozostaje obwisła a podawanie kolejnych wypełniaczy, powoduje, że tracimy do tego wszystkiego proporcje i naturalny wygląd twarzy. Zabiegi liftingu twarzy i szyi wykonuję w Warszawie w Klinice Chęciński i wyraźnie obserwuję ponowny wzrost zainteresowania chirurgicznym faceliftingiem w stosunku do kilku poprzednicha lat kiedy pacjenci poszukiwali nieinwazyjnych metod, które miały przynieść satysfakcjonujące rezultaty.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: www.chirurgplastyk.pl