piersi | implanty | warsztaty

Published by chirurg plastyk on

Uczestniczyłem w warsztatach powiększania piersi implantami Motiva z wejścia pod pachą u  dr Johana Nordquista w #bellaklinikenhelsingborg w Szwecji. Powiększanie piersi z wejścia pod pachą przynosi wspaniałe rezultaty. Odpowiednio dobrany implant sprawnie i szybko zostaje umieszczony pod mięśniem. Na piersi brak blizn.  W najbliższym czasie  opiszę moje doświadczenia i obserwacje na blogu.

 

powiększanie implantami piersi

piersi | implanty | warsztaty

8.00. rano część praktyczna szkolenia – „BELLAKLINIKEN”. Pierwsze zaskoczenie – Klinika na dworcu kolejowym. Możliwe ? Możliwe. Po pierwsze, dworzec kolejowy jak wcześniej napisałem, nie za duży, w niczym nie przypominający naszych „klasycznych” dworców. Po drugie – Klinika mieści się na II piętrze – w części tzw. usługowej dworca, a pociągi są pod ziemią. A więc pociągów nie słychać, pasażerów nie widać, tylko tych, którzy przyjechali do Kliniki. Swoja drogą genialne rozwiązanie komunikacyjne. Wchodzimy do Kliniki, gdzie wita nas Personel Recepcji, podaje kawę, zaprasza na fotele. Dowiadujemy się, że Dr Johan Nordquist już pracuje, za chwilę nas poprosi. Wchodzimy do jego gabinetu, wita nas z nieschodzącym z twarzy uśmiechem, krótko omawia dzisiejszy plan operacyjny (7 zabiegów powiększania piersi implantami), zaprasza do przebieralni.

tradycyjny uniform passe

Tu kolejne zaskoczenie: stroje lekarskie niczym nie przypominają klasycznych strojów w Polsce – dostajemy wszyscy białe spodnie typu jeansy, do tego koszule typu polo fioletowego koloru. Całość wygląda modnie, charakterystycznie, kolory dopasowane są do wystroju Kliniki. Idziemy w kierunku części zabiegowej Kliniki. Tu kolejny szok – sala operacyjna na jednej ścianie ma okna od podłogi do sufitu z niewiarygodnym widokiem na port i promy !!! Do tego jeszcze słoneczna, piękna pogoda. Do sali operacyjnej wchodzi pierwsza pacjentka. Kładzie się na stole operacyjnym, za chwilę jest już znieczulona. Znieczulenie ogólne dożylne z instrumentacją dróg oddechowych maską krtaniową, bez zwiotczenia, bez gazów anestetycznych.

powiększanie piersi implantami

Instrumentariuszka przygotowuje stół operacyjny, Doktor Nordquist znieczula miejscowo infiltracyjnie piersi. Myje się do operacji, podchodzi do stołu, zaczyna. Kolejny szok – szybkość i pewność jego ruchów, minimalne nacięcia w dołach pachowych ok. 3 cm. Odpreparowanie specjalnym hakiem mięśnia piersiowego od ściany klatki piersiowej. Założenie haków operacyjnych z systemem wizyjnym endoskopowym. Założenie do rany kolejnego haka – do odpreparowania mięśnia piersiowego. Zaczyna się – i cóż ja widzę ? Nie wierzę własnym oczom! Odpreparowanie włókien mięśniowych mięśnia piersiowego w okolicy jego przyczepów żebrowych i dolnych mostkowych odbywa się na zasadzie ich planowego, celowego odrywania hakiem specjalnej konstrukcji (Dr Nordquist), z pozostawieniem powięzi mięśniowej nietkniętej, a wszystko bezkrwawo, bez użycia koagulacji.

implant silikonowy MOTIVA ok. 500 cc. – przez 3-cm cięcie

Za chwilę w tak wypreparowaną lożę Dr Nordquist wkłada z prędkością rakietową implant silikonowy MOTIVA ok. 500 cc. – przez 3-cm. nacięcie w dole pachowym pod mięsień piersiowy. Przechodzi na drugą stronę, robi to samo. Wspólnie z Instrumentariuszką zszywają dokładnie rany. Całość trwa (nie uwierzyłbym, gdybym nie zobaczył i nie patrzył na zegar) 25 MINUT !!! Szybko (BŁYSKAWICZNIE), pewnie, bezpiecznie (pełna wizualizacja endoskopowa), bezkrwawo. Za następne kilka minut pacjentka budzi się, otwiera oczy i rozmawia z nami, nie czując bólu. NIEWIARYGODNE. I ten widok na skąpany w słońcu port z okazałymi promami i jachtami. Przecieram oczy ze zdumienia, szczypie się, czy nie śnię. W przerwie przed kolejną operacją odprowadzam Dr Nordquista do jego gabinetu (idzie odpowiadać na maile) i opisuję szybko swoje wrażenia z tego, co zobaczyłem. Brak mi słów, bynajmniej nie ze względu na barierę językową.

czy chcę zrobić następną operację ?

I nagle pada pytanie z ust Doktora – czy chcę zrobić następną operację ? Moja odpowiedź – 3 razy na „tak”. W celu ochłonięcia, siadam na chwilę w recepcji, wypijam kawę. Idę do sali operacyjnej. Wjeżdża następna pacjentka, jest znieczulana, Dr Nordquist znieczula miejscowo, ja dyskretnie czekam na dyspozycję i słyszę – Bartek, myj się – Johan patrzy się na mnie i wciąż uśmiecha. Siadam do stołu operacyjnego, wykonuję nacięcie w dole pachowym, odpreparowuję mięsień, odrywam jego przyczepy, wkładam implant (z tym miałem największe problemy – po pierwsze, bardzo małe nacięcie, po drugie – w porównaniu z moją dotychczasową praktyką w powiększaniu piersi z dostępu w fałdzie podpiersiowym – w tej metodzie implant zakłada się jakby „pod górę”). Uff…. Zrobiłem to !!! Piersi wyglądają pięknie, pacjentka uśmiechnięta, szczęśliwa. Przez cały czas operacji Dr Nordquist był cały czas za moimi plecami i w odpowiednich momentach subtelnie podpowiadał. Tu powiem więcej – to nie była moja jedyna operacja tego dnia !!!

moje przemyślenia pooperacyjne i powyjazdowe

Spotkałem grupę fantastycznych, zaangażowanych ludzi, wierzących w projekt MOTIVA. Dr Nordquist – klasa sama w sobie, naoczny dowód i potwierdzenie projektu MOTIVA.Sama metoda operacyjna. Zapytałem Doktora, skąd ta metoda. Nawet nie chodziło mi o sam dostęp pachowy, bo jest on stosowany od wielu lat, ale skąd koncepcja odrywania bezkrwawego włókien mięśnia piersiowrgo przy jego przyczepach, bez używania koagulacji. Oczywiście uzyskałem odpowiedź, Dr Nordquist nawet przez moment nie sprawiał wrażenia człowieka, który przed nami chciałby zataić jakieś szczegóły techniczne.

dr Nordqiust i ciągły rozwój

Otóż kupując obecną Klinikę wiele lat temu, kupił ją niejako z pomysłem jej wcześniejszego właściciela – także szwedzkiego chirurga plastyka. Pomysł ten najpierw sprawdził, potem udoskonalił i doprowadził do obecnej perfekcji, konstruując m.in. własne narzędzia operacyjne. Więc metodę tę możnaby nazwać „metodą szwedzką” lub wręcz „metodą Nordquista”. Zalety metody: bezkrwawa (naczynia krwionośne same się błyskawicznie obkurczają, potem są tamponowane przez implant), bardzo szybka, precyzyjna z bardzo dobrą wizualizacją śródoperacyjną (tor wizyjny endoskopowy), nienaruszona powięź mięśnia piersiowego, nietknięty fałd podpiersiowy, bardzo małe nacięcie całkowicie schowane pod pachą. Operacja tzw. anatomiczna – czyli ideał chirurgiczny.

implanty Motiva

Implanty MOTIVA  najnowsza generacja: zupełnie inna, wyjątkowa tekstura powierzchni (nanotekstura), zupełnie inny, miękki ale w pełni stabilny żel silikonowy – możliwość założenia dużego implantu przez bardzo małe nacięcie. Dodatkowo chip pasywny w implancie – możliwość odczytania rodzaju i modelu implantu na całym świecie przy użyciu czytnika MOTIVA, w przyszłości rozszerzenie możliwości odczytu o inne parametry.

Wyjazd oszałamiający, przełamujący stereotypy, motywujący, energizujący.

#chirurgplastyk

 . 

 

https://chirurgplastyk.pl/powiekszanie-piersi/

error: www.chirurgplastyk.pl