Z męskiego punktu widzenia piersi, uchodzą za jeden z najważniejszych atrybutów kobiet. Atrybut świadczący o ich atrakcyjności seksualnej. Co ciekawe współcześnie funkcja seksualna, którą pełnią, jest bardziej akceptowalna społecznie niż karmienie piersią w miejscu publicznym. Jednak należy przypomnieć, że ich główną funkcją jest zapewnienie pokarmu niemowlętom.

W  odniesieniu do powyższego ich wygląd będzie zmieniał się przez całe życie. Począwszy od okresu dojrzewania, poprzez ciążę, laktację, aż do późnej dojrzałości.

Czym są piersi?

Kobiety oraz mężczyźni rozwijają piersi z tych samych tkanek embriologicznych. Jednak w okresie dojrzewania estrogeny w połączeniu z hormonem wzrostu powodują u zdecydowanej większości kobiet ich zauważalny rozwój. Naukowo rzecz ujmując, pierś jest jedną z dwóch wypukłości umiejscowionych w górnej części brzusznej tułowia. Jednakże w przypadku kobiet służy jako gruczoł sutkowy produkujący i wydzielający mleko do karmienia niemowląt. I co ciekawe rozwój i znaczne powiększenie, w odróżnieniu od innych samic naczelnych, utrzymuje się przez całe życie.  Nie występuje tylko w czasie ciąży i karmienia.

Kształt piersi. 

Podskórna tkanka tłuszczowa na stałe pokrywa i otacza sieć przewodów. Zbiegają się one w brodawce sutkowej, nadając rozmiar oraz kształt. W związku z tym, w zależności m. in. od wieku, poziomu hormonów, przebytej ciąży lub ciąż, bądź uwarunkowań genetycznych, biust ulega różnym przemianom. Jednak ich wpływ nie zawsze korzystnie oddziałuje na jego wygląd. Dlatego, jeżeli jesteś niezadowolona z kształtu biustu, możesz rozważyć poddanie się chirurgicznym zabiegom.  Przywrócą lub nadadzą im oczekiwany wygląd. Chirurg plastyk wesprze cię w dążeniu do piękna. Wykonywane przez dr Zonia procedury z zakresu chirurgii plastycznej piersi pokazują, że każda z Was może mieć taki biust, o jakim marzy. A w związku z tym czuć się kobieco i atrakcyjnie. 

Jeżeli masz dodatkowe pytania do dr Zonia, albo chcesz zarezerwować termin konsultacji napisz lub skontaktuj się telefonicznie +48 605 206 407.

Chirurgia Estetyczna