Niewątpliwie nie wszystkie kobiety, ale nadal duża część z nich, marzy o jędrnych, kształtnych piersiach, które będą dobrze komponowały się z resztą sylwetki. Mimo kontrowersji, jakie wciąż budzi powiększanie biustu, jest to jeden z najczęściej wybieranych przez kobiety zabiegów, wchodzący w zakres chirurgii plastycznej. Pomimo różnorodności oferowanych przez chirurgów plastycznych metod, należy zauważyć, że większość z nich ma charakter inwazyjny. Powiększanie biustu dr Zoń najczęściej wykonuje na dwa sposoby – poprzez wszczepienie implantów, lub wypełnienie piersi własnym tłuszczem.

Powiększanie biustu implantami.

Operacja polega na wszczepieniu najwyższej jakości implantów, które składają się z elastycznej silikonowej otoczki wypełnionej żelem silikonowym. Ich celem jest powiększenie i ujędrnienie piersi. Jak również usunięcia ich asymetrii, lub nadania im oczekiwanego kształtu. Szeroka gama implantów, które oferuje dr Zoń, pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych estetycznych rezultatów, przy jednoczesnym zachowaniu maksimum bezpieczeństwa. Dr Bartłomiej Zoń korzysta z implantów wyłącznie sprawdzonych producentów, którzy spełniają najbardziej surowe kryteria dotyczące jakości i trwałości implantów. Przed zabiegiem powiększania biustu niezbędna jest konsultacja. Pacjentka w oparciu o doświadczenie dr Zonia oraz jej uwarunkowania anatomiczne i indywidualne preferencje, dokonuje wyboru odpowiadających jej implantów. Jednocześnie  należy zastanowić się nad wyborem metody ich wprowadzenia. Tu możliwe są dwa rozwiązania: cięcie okołootoczkowe lub podpiersiowe. Operacje  trwającą od 1,5 do 2 godz. wykonuje się w znieczuleniu ogólnym.

Powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową.

Może to być metoda alternatywna dla powiększania biustu implantami. W związku z tym lipofilling pozwala na  precyzyjne modelowanie w jednym czasie zarówno biustu jak i sylwetki. Wśród pozostałych  zalet można wymienić: naturalny efekt wypełnienia, stymulacja komórek skóry, wymodelowanie, relatywnie niskie ryzyko powikłań, akceptowalny pod względem bezpieczeństwa czas wykonania zabiegu i rekonwalescencji oraz niewielkie nacięcia konieczne do pobrania tkanki tłuszczowej, które ulegają zagojeniu już po kilku dniach. Brak reakcji odrzucenia przeszczepu przez organizm to dodatkowa zaleta. Jednak powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową wiąże się jednym dużym ograniczeniem, którym jest możliwość powiększenia piersi maksymalnie o jeden rozmiar. Tak więc, o ile pacjentka nie ma innych oczekiwań związanych z powiększeniem biustu, lub zależy jej na wymodelowaniu kształtu piersi, zwiększeniu ich jędrności np. po ciąży, powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową jest zabiegiem wskazanym. Decydują się na nią również kobiety, które nie chcą, bądź nie mogą, nosić w sobie ciała obcego, czyli implantu piersiowego.

W czasie konsultacji, podczas której pacjentka przedstawia swoje oczekiwania w odniesieniu do rozmiaru powiększanych własnym tłuszczem piersi, dr Zoń podejmie decyzję odnośnie kwalifikacji do zabiegu. I jednocześnie określi, skąd będzie pobierać tkankę tłuszczową. Powiększanie biustu własną tkanką tłuszczową wraz z liposukcją miejscową wykonuje się w znieczuleniu dożylnym lub ogólnym i operacja trwa od 2 do 3 godzin. W pierwszym okresie piersi są nadmiernie oraz maksymalnie powiększone. Należy pamiętać, że od 20% do 40% ich objętości po podaniu tkanki tłuszczowej z czasem zaniknie. Dlatego w niektórych przypadkach konieczne jest powtórzenie procedury po kilku-kilkunastu miesiącach.

Chirurgia estetyczna