najczęstsze fakty i mity związane z powiększaniem piersi implantami:

po powiększaniu implantami biust wygląda nienaturalnie

Jest to zdecydowanie nieprawda. Współcześnie światowi liderzy produkujący implanty piersiowe oferują cały wachlarz rozmiarów i profili implantów. Rolą chirurga plastycznego jest taki wybór i dopasowanie implantów, uwzględniając jednocześnie oczekiwania pacjentki oraz jej budowę anatomiczną i wyjściowy stan biustu, aby po powiększeniu piersi wyglądały nadal naturalnie. Nie zapominajmy, że nie wszystkie pacjentki chcą, aby ich biust po powiększaniu wyglądał naturalnie. Niektórym z nich zależy na tym, żeby piersi były okrągłe i zdecydowanie większe. Dlatego bardzo ważna jest szczera rozmowa z chirurgiem plastykiem w czasie konsultacji i jasne przedstawienie swoich oczekiwań związanych  z wyglądem przyszłego biustu. Jeżeli oczekujesz większego i naturalnie wyglądającego biustu, doświadczony chirurg plastyk spełni twoje marzenia.

piersi z implantami są nienaturalne w dotyku

Większość implantów pozwala na zachowanie naturalnej w dotyku piersi. Jakość biustu w dotyku po powiększaniu implantami zależy również od wyboru rodzaju i wielkości implantu. Współcześnie produkowane implanty pozwalają na zachowanie w pełni anatomicznego kształtu.  Żel, którym są wypełnione, pozwala zachować naturalność piersi w dotyku.

implanty należy wymieniać po 6 latach

Przy obecnej technologii zaleca się wymianę implantów po upływie ok. 10 lat. Dodatkowo chirurdzy plastyczni zalecają monitorowanie stanu implantów (badanie USG/badanie MRI). Jeżeli nie występują wskazania, jak np. jego pęknięcie, pofałdowanie, przemieszczenie czy obkurczająca, deformująca torebka włóknista, wymiana implantów nie jest konieczna, aczkolwiek proponowana – zalecana. Pamiętaj o tym, że implanty produkowane są z założeniem, że jest to produkt medyczny przeznaczony na całe życie pacjentki.

powiększanie piersi implantami wyklucza karmienie piersią

Podczas powiększania implant umieszcza się pod gruczołem piersiowym lub, znacznie częściej, pod mięśniem. Umiejscowienie podmięśniowe implantu umożliwia prawidłową pracę gruczołu w czasie ciąży i karmienia. Wiele kobiet po powiększeniu piersi karmi swoje dzieci piersią.

biust można powiększać tylko do 50r.ż.

Nie ma ograniczeń wiekowych związanych z powiększaniem biustu implantami, oczywiście od momentu osiągnięcia pełnoletności, o ile nie ma przeciwwskazań zdrowotnych. Część pań w wieku + 40, kiedy grawitacja powoduje, że biust opada i wiotczeje, dodatkowo zanika tkanka gruczołowa, decyduje się na powiększenie piersi implantami w celu nadania im jędrności i pełnego kształtu.

implanty piersiowe powodują raka

Przed zabiegiem powiększania biustu wskazane jest wykonanie minimum badania USG piersi, ewentualnie dodatkowo mammografii (od 40 lub 45 roku życia). Badanie ma na celu wykluczenie obecności wszelkich podejrzanych guzków w tkankach piersi. Silikon jest materiałem bezpiecznym i przebadanym. Żadne z przeprowadzonych do tej pory badań nie wykazały związku pomiędzy implantami, a występowaniem raka piersi. Implanty wybrane u doświadczonego chirurga plastyka, posiadające wymagane certyfikacje, wszczepione w profesjonalnej klinice chirurgii plastycznej, są bezpieczne. Naturalnie, biust bez implantów, jak i ten po powiększeniu, powinien być monitorowany poprzez wykonywanie odpowiednich badań obrazowych w odpowiednich przedziałach czasowych.

implanty uniemożliwiają latanie samolotem

Współczesne implanty silikonowe  są tak skonstruowane, aby nie przedstawiały żadnego zagrożenia w czasie zmian ciśnień, np. w czasie lotu samolotem, czy podczas nurkowania. W związku z tym, nie ma najmniejszych obaw, że coś się może stać z implantem podczas lotu samolotem.

Piersi fakty i mity dr Zoń.

https://chirurgplastyk.pl/powiekszanie-piersi/

Tunel Kellera