plastyka korekcyjna powiek górnych

Published by chirurg plastyk on

blefaroplastyka czyli plastyka korekcyjna powiek górnych

Wykonuje się ją przy nadmiarze i/lub obwisłości skóry powiek górnych. Pacjenci odbierają wtedy wyraz swoich oczu jako zmęczony i stary. Dodatkowo może się pojawić ograniczenie pola widzenia od góry. Plastyka korekcyjna powiek górnych jest najczęściej wykonywana u  pacjentów po 45-50 roku życia. We wskazanych przypadkach  czasem zabieg korekcji powiek można wykonać wcześniej.

kwalifikacja do plastyki powiek górnych

Bardzo ważne jest, aby pacjent został do tej operacji właściwie zakwalifikowana przez wykwalifikowanego specjalistę chirurga plastyka. Przy braku nadmiaru skóry, a jedynie jej wiotkości, przedwczesny zabieg chirurgiczny może doprowadzić do groźnego powikłania – czyli pooperacyjnej niedomykalności powieki. Z kolei patologiczne opadanie powiek (powieki) górnych wymaga diagnostyki neurologiczno-okulistycznej i ewentualnego wykonania zupełnie innego rodzaju operacji. Tak więc, najważniejsze w chirurgii estetycznej – operacyjnej – powiek górnych jest właściwe zakwalifikowanie pacjenta do właściwego rodzaju zabiegu.  Następnie należy go precyzyjnie i perfekcyjnie wykonać.

czy plastyka korekcyjna powiek górnych boli

Zabieg wykonuję w znieczuleniu miejscowym lub dożylnym. Większość pacjentów w czasie znieczulenia miejscowego czuje pełen komfort. Znieczulenie dożylne (to nie jest tzw. pełna narkoza) wykonane przez specjalistę anestezjologa z dodatkiem miejscowego – daje większe bezpieczeństwo jeżeli pacjent wie, że ma niski próg bólowy i stresowy. W takich przypadkach znieczulenie dożylne pozwala poczuć  się w pełni komfortowo pacjentowi  i operującemu chirurgowi plastykowi.

na czym polega plastyka korekcyjna powiek górnych

Operacja polega na wycięciu precyzyjnie zaplanowanego paska skóry i mięśnia okrężnego oka, leżącego bezpośrednio pod skórą. Ewentualnie dodatkowo z usunięciem uwypuklającego się tłuszczu – tzw. przepuklin tłuszczowych. Następnie  precyzyjnie się  zszywa powieki. Późniejsza blizna pooperacyjna jest niewidoczna przy otwartych oczach i bardzo mało widoczna (lub także praktycznie niewidoczna) przy oczach zamkniętych. Blizna biegnie dokładnie w tzw. kryzie powiekowej.

rekonwalescencja po plastyce powiek górnych

Okres rekonwalescencji trwa do 2-3 tygodni, czasem (rzadko) niewielkie krwiaki wchłaniają się trochę dłużej. Obrzęk pooperacyjny powieki ustępuje w ciągu kilku tygodni. Kolejnym istotnym czynnikiem jest ścisłe stosowanie się do zaleceń pozabiegowych. Konieczne są  kontrole w odpowiednich terminach (ważna jest np. doba zdjęcia szwów). Stosowanie kropli do oczu, noszenie ciemnych okularów (nie tylko ze względów estetycznych, ale także ze względu na zawsze występującą, czasową, nadwrażliwość spojówek na światło) również pomaga w okresie rekonwalescencji.

plastyka korekcyjna powiek górnych  plastyka korekcyjna powiek górnych

czy plastyka powiek górnych jest zabiegiem bezpiecznym?

W rękach wykwalifikowanego chirurga plastyka, plastyka korekcyjna powiek górnych jest zabiegiem bardzo bezpiecznym.Daje natychmiastowy, trwały efekt, „odejmującym” wizualnie ok. 10 lat. Z mojego doświadczenia, spotykam się najczęściej z dwoma problemami: kwalifikowanie pacjentek do leczenia operacyjnego zbyt wcześnie (przy braku nadmiaru skóry) albo wykonywanie zabiegów tzw. medycyny estetycznej przy ewidentnym nadmiarze skóry – efekt jest znikomy albo żaden. Natomiast, z drugiej strony, największym komplementem, z jakim się spotykam z ust moich pacjentek po zabiegu, jest pytanie: „Panie Doktorze, dlaczego tyle lat zwlekałam z tą operacją?”.

ile kosztuje plastyka powiek górnych?

Plastyka korekcyjna powiek górnych kosztuje od 4000 do 6500 zł. Cena uzależniona jest od stopnia rozległości zabiegu oraz rodzaju znieczulenia.  Obejmuje wizyty kontrolne w ustalonych terminach, zdjęcie szwów.  W celu kwalifikacji do zabiegu konieczne są wcześniejsze konsultacje.

 

plastyka powiek | korekcja powiek

plastyka korekcyjna powiek górnych

plastyka powiek dolnych

operacyjna plastyka powiek i nieoperacyjna

Klinika Chęciński

error: www.chirurgplastyk.pl