plastyka powiek dolnych

Published by chirurg plastyk on

Plastyka powiek dolnych jest zabiegiem wykonywanym przy nadmiarze i/lub obwisłości skóry powiek dolnych. Pacjenci odbierają wtedy wyraz swoich oczu jako zmęczony, stary, dodatkowo może się pojawić ograniczenie pola widzenia od dołu.

plastyka powiek dolnych i górnych  plastyka powiek dolnych i górnych

  

kiedy wykonać plastykę powiek dolnych

Przeciętnie plastyka powiek dolnych jest wykonywana u pacjentek po 50-55 roku życia. W niektórych przypadkach wcześniej, jednak zwykle później, niż plastyka powiek górnych. Bardzo ważne jest, aby pacjent został do tej operacji właściwie zakwalifikowany przez wykwalifikowanego specjalistę chirurga plastyka.

kwalifikacja do zabiegu plastyki powiek dolnych

Przy braku nadmiaru skóry, a jedynie jej wiotkości, przedwczesny zabieg chirurgiczny może doprowadzić do groźnego powikłania. Pooperacyjnego wywinięcia powieki dolnej. Tzw „worki” pod oczami, ewentualnie obrzęki powiek dolnych, cienie, zasinienia, nie zawsze kwalifikują się do operacji – czasem zupełnie wystarczające i jedynie wskazane są zabiegi z dziedziny tzw. medycyny estetycznej, ewentualnie leczenie przeciwobrzękowe. Chirurg plastyk wkracza do akcji z operacją tylko wtedy, gdy istnieje realny nadmiar i/lub obwisłość skóry powiek dolnych. Tak więc, najważniejsze w chirurgii estetycznej – operacyjnej – powiek dolnych jest właściwe zakwalifikowanie pacjenta do właściwego i właściwie wykonanego rodzaju zabiegu.

czy plastyka powiek dolnych boli?

Preferowanym znieczuleniem jest znieczulenie dożylne (to nie jest tzw. pełna narkoza) wykonane przez specjalistę anestezjologa z dodatkiem miejscowego – daje to największe bezpieczeństwo pacjentce, dodatkowo komfortowo czuje się i pacjentka, i operujący chirurg plastyk.

przebieg zabiegu plastyki powiek dolnych

Operacja polega na wycięciu precyzyjnie zaplanowanego paska skóry i mięśnia okrężnego oka, leżącego bezpośrednio pod skórą, ewentualnie dodatkowo z usunięciem uwypuklającego się tłuszczu – tzw. przepuklin tłuszczowych, następnie na precyzyjnym zszyciu powieki. Późniejsza blizna pooperacyjna jest praktycznie niewidoczna – biegnie dokładnie tuż poniżej brzegu rzęsowego powieki dolnej i jest skutecznie maskowana przez rzęsy.

rekonwalescencja po plastyce powiek dolnych

Kolejnym istotnym czynnikiem jest ścisłe stosowanie się do zaleceń pozabiegowych, m.in. kontrola w odpowiednich terminach (ważna jest np. doba zdjęcia szwów), stosowanie kropli do oczu, noszenie ciemnych okularów (nie tylko ze względów estetycznych, ale także ze względu na zawsze występującą, czasową, nadwrażliwość spojówek na światło). Okres rekonwalescencji trwa do 2-3 tygodni, czasem (rzadko) niewielkie krwiaki wchłaniają się trochę dłużej. Obrzęk pooperacyjny powieki ustępuje w ciągu kilku tygodni.

czy zabieg plastyki powiek dolnych jest bezpieczny?

W rękach wykwalifikowanego chirurga plastyka, plastyka korekcyjna powiek dolnych jest zabiegiem bardzo bezpiecznym, dającym natychmiastowy, trwały efekt, „odejmującym” wizualnie ok. 10 lat. Z mojego doświadczenia, spotykam się najczęściej z dwoma problemami: kwalifikowanie pacjentek do leczenia operacyjnego zbyt wcześnie (przy braku nadmiaru skóry) albo wykonywanie zabiegów tzw. medycyny estetycznej przy ewidentnym nadmiarze skóry – efekt jest znikomy albo żaden. Natomiast, z drugiej strony, największym komplementem, z jakim się spotykam z ust moich pacjentek po zabiegu, jest pytanie: „Panie Doktorze, dlaczego tyle lat zwlekałam z tą operacją ?”.

ile kosztuje plastyka powiek dolnych?

Zabieg plastyki powiek dolnych kosztuje od 5000 do 6500 zł. Cena uzależniona jest od stopnia rozległości zabiegu i rodzaju znieczulenia. Obejmuje wizyty kontrolne i pełną opiekę po.


PACJENCI, KTÓRYCH INTERESOWAŁA TA STRONA OGLĄDALI RÓWNIEŻ:

plastyka powiek | korekcja powiek

plastyka korekcyjna powiek górnych

Więcej:

error: www.chirurgplastyk.pl