nie ma dwóch kobiet z identycznym biustem

I właśnie z tego powodu powiększanie piersi implantami – jeden z najczęściej wykonywanych na świecie zabiegów chirurgii plastycznej – jest połączeniem nauki z doświadczeniem i wyobraźnią przestrzenną chirurga plastyka. Zanim zaproponuję konkretne implanty, biorę pod uwagę oczekiwania pacjentki, jak również uwzględniam budowę anatomiczną jej sylwetki. Moją rolą jest tak dokładne zebranie wielu wymiarów klatki piersiowej pacjentki, aby zaproponowane przeze mnie implanty pod względem wielkości, rodzaju i bezpieczeństwa spełniły jej oczekiwania. Jednocześnie po operacji piersi mają wyglądać naturalnie.

czego boją się pacjentki przed powiększaniem  piersi?

Często  boją się, że decydując się na określone implanty i poddając się operacji nie osiągną zamierzonego efektu. Obecnie jesteśmy w stanie wyeliminować to ryzyko. Bardzo duży wybór rozmiarów rekomendowanych przeze mnie implantów anatomicznych umożliwia nadanie piersiom kształtu i wielkości oczekiwanej przez pacjentkę. Dzięki umiejętnemu zastosowaniu zasad ergonomii w proponowanych implantach anatomicznych, ich kształt po implantacji dopasowuje się w taki sposób, aby uzyskać naturalny wygląd piersi, jednocześnie minimalizując ryzyko rotacji i ewentualnych powikłań. Zastosowana technologia przenosi maksymalny punkt projekcji do dolnej części piersi w pozycji stojącej. Oznacza to, że kiedy pacjentka leży, implanty zachowają się tak, jak naturalny biust – maksymalny punkt projekcji przeniesie się wówczas bliżej środka piersi. Implanty wraz z grawitacją dopasowują się do pozycji pacjentki, aby zapewnić bardzo naturalny efekt.

rekonwalescencja po powiększaniu piersi

Ból i ewentualne powikłania pooperacyjne są również czymś co kojarzy się z zabiegiem. Dolegliwości bólowe  są związane z indywidualnym progiem bólowym pacjentek i w zależności od potrzeb można je łagodzić środkami przeciwbólowymi. Po operacji piersi konieczne jest również noszenie specjalistycznego stanika uciskowego.  Ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań pooperacyjnych jest znikome, zwłaszcza jeśli zabieg zostanie przeprowadzany przez doświadczonego chirurga plastyka. Warto dodać, że wykonanie operacji poprzedza przeprowadzenie odpowiednich badań i opracowanie szczegółowego planu leczenia, co jest gwarantem bezpieczeństwa każdej pacjentki.

powiększanie piersi Warszawa

Panie, które  konsultuję z zakresu powiększania piersi implantami w większości są zdecydowane na poddanie się operacji. Przyczyny są różne. Zbyt małe lub obwisłe piersi, niedorozwój lub ich asymetria, czy wymiana implantów. Jakie implanty piersiowe wybrać? Niezależnie od wskazań, dokonując wyboru implantów trzeba podjąć kilka ważnych decyzji. Wybrać nie tylko ich wielkość, ale także kształt i rodzaj wypełnienia, czyli zdecydować się na konkretnego producenta implantów piersiowych. Właśnie w tym momencie chirurg plastyk ze swoją wiedzą i doświadczeniem staje się dla pacjentki ogromnym wsparciem w momencie podjęcia ostatecznej decyzji. Kiedy podjąć decyzję o operacji? To już każda z pacjentek musi ocenić indywidualnie. Pamiętajcie, że powiększenie piersi  jest  zabiegiem, który wykonujecie dla siebie a nie dla osób trzecich.  Efekty  zabiegu są widoczne niemal od razu, a to szybko przekłada się na poprawę samopoczucia. Dobrze powiększony biust będzie wyglądał świetnie i naturalnie.

powiększanie piersi implantami Warszawa

Piękne, zdrowe i zadbane piersi są ozdobą kobiecego ciała i atrybutem kobiecości. Natura bywa czasami niezbyt  łaskawa dla moich  klientek i biust okazuje się być źródłem dużych kompleksów. Same ćwiczenia, masaże czy kremy ujędrniające nie są w stanie realnie, znacząco i długookresowo powiększyć biustu. W tym przypadku skuteczną metodą jest operacja powiększania biustu z użyciem implantów. Wskazaniem do tego zabiegu plastyki piersi są piersi małe, asymetryczne, obwisłe lub ich niedorozwój. Zabieg powiększania piersi można również połączyć jednoczasowo z zabiegiem podniesienia piersi. Naturalnie o ile są takie wskazania. Głównym celem operacji jest poprawa kształtu ciała u kobiet, które uważają swoje piersi za zbyt małe. Do zabiegu kwalifikują się również panie z wrodzonym niedorozwojem jednej lub dwóch piersi, ze znaczną asymetrią. Operacja powiększania piersi Warszawa może być również częścią procesu rekonstrukcji piersi po mastektomii lub innym urazie.

czy powiększanie piersi jest bezpieczne

Takie pytania zadaje sobie większość pań przed podjęciem ostatecznej decyzji. Powiększenie piersi jest zabiegiem stosunkowo bezpiecznym. Jednak jak w każdym postępowaniu chirurgicznym istnieje możliwość wystąpienia powikłań. Tak jak wszystkie operacje również powiększanie piersi niesie ze sobą ryzyko. Do zadań chirurga plastyka należy jego zminimalizowanie. Dlatego należy na początku wybrać doświadczonego chirurga plastyka, który spełnia wszystkie wymagane kryteria. Również klinika w której konsultuje i operuje musi spełniać wszystkie formalne kryteria. Począwszy od warunków, przez sprzęt a kończąc na zespole chirurgicznym. Chirurg plastyk w czasie konsultacji musi przeprowadzić dokładny wywiad z pacjentką. Konieczne jest ustalenie czy nie ma przeciwwskazań do wykonania  zabiegu powiększania piersi. Takimi przeciwwskazaniami mogą być niektóre choroby  i uczulenia. Pacjentka  musi wykonać zlecone niezbędne badania. Takie jak: morfologia, układ krzepnięcia, grupa krwi, OB, glikemia na czczo, jonogram, mocznik, kreatynina, EKG, RTG płuc. Konieczne jest aktualne szczepienie przeciwko żółtaczce typu B oraz po 40 r. ż.USG piersi.

konsultacje z zakresu powiększania piersi

W czasie konsultacji chirurg plastyk rozmawia z pacjentką  na temat jej oczekiwań. Dokonuje koniecznych pomiarów sylwetki. Omawia również poszczególne rodzaje implantów anatomicznych i okrągłych. Na podstawie ich wyników, przedstawionych oczekiwań i swojego doświadczenia proponuje najlepsze rozwiązanie. Nie zawsze wyobrażenie np. o wielkości implantów przyniesie oczekiwany efekt.  Czasami zbyt duże implanty mogą zaburzyć ogólne proporcje sylwetki. Zbyt małe dla odmiany mogą nie przynieść oczekiwanego efektu. Nie uwzględnienie dużej asymetrii również jest błędem.   Wspólnie z pacjentką ustala,  które rozwiązanie będzie dla niej najbardziej satysfakcjonujące. Jest to również moment, kiedy pacjentka jest informowana o  ewentualnych możliwych powikłaniach, o przygotowaniu do operacji i okresie rekonwalescencji. Chirurg plastyczny jest po to, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania. Pacjentka decydując się na powiększanie piersi musi czuć się całkowicie bezpiecznie.  Decyzja o poddaniu się operacji musi być świadoma, dokładnie przemyślana i podjęta przez nią samą co najważniejsze dla niej samej. Nie dla osób trzecich.

przed zabiegiem powiększania piersi

Na tydzień przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny oraz leków zawierających kwas acetylosalicylowy. Nie wolno przyjmować  leków zmniejszających krzepliwość krwi. Dobrze natomiast sięgnąć po leki poprawiające krzepliwość i uszczelniające naczynia krwionośne takie jak: witamina C i Rutinoscorbin. U osób palących wzrasta ryzyko ew. powikłań. Z kolei na 6 godz. przed operacją powiększania piersi nie powinno się jeść, pić, żuć gumy oraz ssać cukierków.  Dokładne zalecenia otrzymają panie w czasie konsultacji dot. powiększania piersi implantami.

na czym polega zabieg powiększania piersi?

Typowe chirurgiczne powiększanie piersi polega na umieszczeniu pod gruczołem lub pod mięśniem piersiowym tzw. implantu. Nacięcia wykonuje się najczęściej  wokół brodawki lub w fałdzie podpiersiowym. Cięcia mają najczęściej długość 3-4 cm. Blizny są z czasem są niewidoczne lub idealnie chowają się w fałdzie podpiersiowym. Lokalizacja implantu zależy właśnie od ustalonej wcześniej wielkości i kształtu implantu. Umieszczenie pod mięśniem jest korzystniejsze dla kształtu piersi i bezpieczniejsze. Rzadziej dochodzi do powikłań zapalnych i rozwoju torebki dookoła protezy. Jednak jeśli piersi są umiarkowanie opadające, wówczas implant można umieszcza się pod gruczołem. W czasie zabiegu do rany zakładany jest cienki dren, który usuwany jest w drugiej dobie po operacji. Wtedy też zakłada się uciskający stanik. W zabiegu wykorzystywane są szwy wchłaniane, dlatego nie trzeba ich później zdejmować. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. Konieczne jest pozostanie na min. 1 dobę w klinice. Zabieg trwa około 2-3 godziny.

rekonwalescencja po operacji powiększania piersi

Podobnie jak w przypadku innych interwencji chirurgicznych należy dbać o swoje zdrowie i nie nadwerężać sił. Konieczne będzie ponowne pojawienie się na conajmniej dwóch wyznaczonych kontrolach. Stanik uciskowy nosi się przez około 3 miesiące. Blizny należy po upływie określonego czasu natłuszczać, nawilżać i masować. W razie potrzeby stosować przez 1-3 miesiące kremy i opatrunki silikonowe. Okres rekonwalescencji po plastyce piersi trwa około dwa tygodnie. Jest to jednak uzależnione od indywidualnych wskazań, jak również od progu bólowego pacjentki.

powiększanie piersi techniki operacyjne

Jest wiele technik operacyjnych. Najczęściej wykonuję op techniką Dual Plane opracowaną przez  John B. Tebbetts’a. Technika ta polega na umieszczaniu implantów piersiowych pod mięśniem piersiowym większym i pod gruczołem piersiowym. Umieszcza się je w różnych proporcjach zależnie od wyjściowego kształtu i budowy piersi. Umożliwia to uzyskiwanie bardzo dobrych efektów niezależnie od kształtu i rodzaju piersi. Przy powiększeniu piersi z podniesieniem stosuję technikę Multi-Plane. Autorem  tej techniki jest dr Constatntin Stan.Powiększam również piersi implantami z wykorzystaniem najnowszej jakości i technologi tzw. Tunelu Kellera™. Umożliwia on wykonanie krótszego nacięcia co w konsekwencji oznacza mniejszą bliznę po operacji powiększania piersi implantami. Również proces rekonwalescencji po powiększanie piersi Warszawa i przebiega zdecydowanie łagodniej. W celu uzyskania szerszych informacji zapraszam na konsultacje.