Korekcja nosa to nie tylko zmiana jego kształtu.


Share Button

Duży nos, nos garbaty, krzywy nos, lub tzw. „kartoflowaty” nos.

Nos, którego kszatłtu nie potrafisz zaakceptować, może stać się przyczyną ogromnych kompleksów a nawet powodem do pojawienia się depresji. Niechciany wygląd nosa potrafi odebrać pewność siebie i sprawić, że kobiety jak i mężczyźni uważają się za nieatrakcyjnych. Niedoskonałości w kształcie nosa nie zawsze są powodem poważnych kompleksów i zmartwień, ale w momencie kiedy kształt i wielkość nosa tak bardzo determinuje postrzeganie naszego wyglądu, że zaczyna to negatywnie wpływać na nasze osobiste i zawodowe relacje należy poważnie zastanowić się nad wizytą u chirurga plastyka.

Nos dominujący element twarzy.

Nos jest dominującymi najbardziej widocznym elementem twarzy i jakakolwiek zmiana jego kształtu radykalnie zmienia wygląd twarzy z przodu, jak również z profilu. Zabieg  totalnej korekcji nosa, jak wszystkie inne zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, wymaga od pacjentów znalezienia chirurga plastyka, który oprócz kwalifikacji i doświadczenia, wzbudzi również w nich pełne zaufanie. Chirurg plastyk w czasie operacji, oprócz umiejętności technicznych, będzie musiał połączyć je z wyobraźnią przestrzenną. Realnie będzie odpowiedzialny za stworzenie, uformowanie nowego kształtu nosa. Tak jak w przypadku wszystkich operacji plastycznych, rzeczywisty rezultat będzie widoczny dopiero po zabiegu, a ten ostateczny nawet  kilka miesięcy po. W przypadku plastyki nosa ostateczny kształt nos uzyskuje po roku.

Jak wybrać idealny kształt nosa?

Pacjenci poddający się plastyce nosa nie potrafią opisać jego docelowego oczekiwanego kształtu, zazwyczaj mówią tylko co chcą zmienić np. wielkość, usunąć garb z nosa, zwęzić nos, lub podnieść czubek nosa. Zazwyczaj celem jest taka zmiana kształtu nosa, aby jako element dominujący twarzy, pozostawał w pełnej harmonii z resztą. Podczas konsultacji chirurg plastyk wykonuje zdjęcia z profilu i z przodu, zaznacza i opisuje na nich proponowane zmiany, jednocześnie pokazuje zdjęcia pacjentów przed i już po operacji. To najbardziej obrazuje pacjentom, jaką radykalną zmianą w wyglądzie jest korekcja nosa. Zlecane są również odpowiednie badania i o ile jest to konieczne prześwietlenia.

Rekonwalescencja po korekcji nosa wymaga cierpliwości.

W zależności od rozległości plastyki nosa, pacjenci albo wychodzą do domu kilka godzin po zabiegu, albo zostają na jedną dobę w klinice. Po ok. 48 godzinach od zabiegu zostanie usunięty wewnętrzny opatrunek z nosa, a po pięciu dniach zdjęte szwy zewnętrzne. W przypadku niektórych ingerencji związanych ze zmianą kształtu nosa konieczne będzie założenie na około 10 dni opatrunku gipsowego (o tym jaką metodą zostanie zoperowany pacjent i w jakim znieczuleniu konieczne chirurg plastyk musi poinformować pacjenta w czasie konsultacji). Po operacji mogą wystąpić problemy z oddychaniem przez nos, lub dokuczać bóle głowy.  W zależności od rozległości plastyki nosa, na twarzy opuchlizna i sińce mogą się utrzymywać do kilku tygodni. W tym czasie należy ograniczyć wysiłek fizyczny oraz unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów, by nie spowodować krwawienia. Trzeba również uważać, aby nie doszło do urazów nosa. W pierwszym i drugim tygodniu po zabiegu, trzecim i szóstym miesiącu od operacji pacjentów czekają wizyty kontrolne.

Share Button