operacyjna i nieoperacyjna plastyka powiek


Share Button

blepharoplastyka – plastyka powiek

Opadające powieki to nie tylko nienajlepszy efekt wizualny, który powoduje, że nasza twarz wygląda na zmęczoną i starszą niż jest w rzeczywistości. Opadające powieki mają również wpływ na jakość widzenia. Często ich obwisłość powoduje, że przekraczają brzeg źrenicy i ucinają kawałek pola widzenia, co powoduje brak komfortu jakości widzenia i może prowadzić w skrajnych przypadkach do pojawienia się astygmatyzmu. Dla osób, które chcą uniknąć ryzyka powyższych ew. schorzeń a zarazem chcą odzyskać blask wskazany jest zabieg plastyki powiek.

klasyczna plastyka powiek górnych

Przy znacznym stopniu obwisłości powiek górnych metoda, która przyniesie najlepszy rezultat to chirurgiczne wycięcie nadmiaru skóry z powiek, czyli klasyczna chirurgiczna plastyka powiek. Plastyka powiek górnych polega na wycięciu fragmentu powieki i usunięciu nadmiaru skóry, rozciągniętej części mięśnia oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej. dzięki czemu górna część powieki ulega znacznemu pogłębieniu. Nacięcia wykonane podczas zabiegu są praktycznie niewidoczne – chowa się je w fałdzie. Cięcie zamyka się delikatnymi, cienkimi szwami. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Efekty chirurgicznej korekcji powiek górnych są utrzymuje się od kilku do kilkunastu lat. Docelowy efekt uzyskuje się po kilku tygodniach.

Nieoperacyjna plastyka powiek.

Dla Pacjentów, którzy jeszcze nie kwalifikują się do chirurgicznej korekcji powiek, ale powieki już cechuje pewien stopień obwisłość istnieje możliwość niechirurgicznej lub nieinwazyjnej korekcji powiek – plasma lifting. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Wykonuję go przy użyciu specjalnej głowicy z igłą, która bezpośrednio nie dotyka skóry, ale emituje impulsy elektryczne powodujące mikrowyładowania i powstawanie plazmy, która umożliwia tzw. odparowanie nadmiaru wiotkiej, cienkiej, wiszącej skóry. Zabieg wykonuje się bez użycia szwów. Ta nieinwazyjna metoda plastyki powiek minimalizuje ryzyko powstania nierówności, lub blizn przerostowych. Efekt zabiegu widoczny jest natychmiast a okres rekonwalescencji jest zdecydowanie krótszy, niż w przypadku chirurgicznej plastyki powiek.

Zanim zdecydujesz się na zabieg korekcji powiek.

Planując zabieg blepharoplastyki, niezmiernie ważna jest wstępna konsultacja z chirurgiem plastykiem. Konsultacja pozwala ocenić stopień obwisłości skóry, ocenić jej wiotkość i pozwala na podjęcie decyzji, która metoda przyniesie najlepszy efekt. Wspólnie możemy podjąć decyzję co do zakresu korekcji powiek, ewentualnej konieczności zoperowania zarówno powieki górnej jak i dolnej w celu uzyskania oczekiwanego rezultatu. Plastykę powiek w niektórych przypadkach uzupełniam dodatkowo zabiegami z zakresu medycyny estetycznej poprawiającymi oprawę oczu.

 

 

Share Button