tunel Kellera


Powiększenie piersi z użyciem Tunelu Kellera:

  • Krótsze nacięcie mniejsza blizna.
  • Zmniejszenie filmu biologicznego.
  • Skrócenie czasu zabiegu i znieczulenia.
  • Mniejsze ryzyko mikrouszkodzenia implantu w trakcie wkładania.
  • Pewniejsze umieszczenie implantu w kieszeni – mniejsze ryzyko rotacji implantu.
  • Ograniczenie ryzyka powstania torebki włóknistej wokół implantu.
  • Łagodniejszy proces rekonwalescencji.

Powiększanie piersi z użyciem Tunelu Kellera (Keller Funnel™) umożliwia wszczepianie wszystkich rodzajów implantów piersi z żelu silikonowego metodą bezkontaktową (technika No-Touch).

Metoda ta jest również wykorzystywana do wszczepiania innych typów implantów, takich jak implanty łydek i implanty pośladków.

Stosując technikę bezdotykowego zakładania implantów, chirurg plastyk nie ma bezpośredniej styczności z implantem  i jednocześnie implanty nie podrażniają tkanek w czasie procesu umieszczania ich w odpowiednim miejscu.

Powiększenie piersi z użyciem Tunelu Kellera umożliwia implementację przez mniejsze nacięcie, co zdecydowanie wpływa korzystnie na wygląd blizny i zmniejsza stan zapalny związany z samą operacją, co znakomicie przyspiesza proces rekonwalescencji.

Keller Funnel ™ umożliwia krótsze nacięcia. Ponieważ implanty piersi są wstępnie wypełnione, im większy implant, tym większe jest nacięcie. Ta metoda pozwala na umieszczenie silikonowych implantów piersi przez mniejsze nacięcia, niż byłoby to możliwe bez tunelu co oznacza mniejszą bliznę w fałdzie podpiersiowym, lub wokół otoczki.

Niezależnie od jałowości chirurga plastyka i pomieszczenia operacyjnego, zawsze istnieje ryzyko dostania się bakterii na powłoce implantu, zwłaszcza gdy implant piersi jest wkładany do loży przez nacięcie skórne a to może wygenerować silniejszy stan zapalny pooperacyjny, który zmniejsza poczucie komfortu w procesie rekonwalescencji, zwiększa ryzyko powstawania torebek włóknistych. Ponieważ Keller Funnel ™ wyeliminuje to ryzyko, zmniejsza się także ryzyko kapsulacji.